O NAS

O NAS

Maurice Delbar - Życiorys​

Maurice Delbar to przedsiębiorca i ekspert branży pracy tymczasowej, który rozpoczął swoją karierę w Polsce, pod koniec lat 90, po zakończeniu podyplomowych studiów z języka polskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W 1997 roku, zakłada w Łodzi, trzecią w Polsce poza Warszawą, agencję pracy tymczasowej o nazwie Connexio.

Tymczasem rynek pracy tymczasowej w Polsce szybko się rozrasta, rośnie liczba agencji, nie zawsze działających etycznie więc w 2002 roku, Maurice Delbar, wspólnie z szefami kilku innych agencji zakłada Związek Agencji Pracy Tymczasowej (ZAPT). Działa w Zarządzie związku przez osiem lat. W tym czasie bierze udział w pracach komisji trójstronnej (w której skład wchodzą przedstawiciele pracodawców, agencji pracy tymczasowych oraz związków zawodowych pracowników), która opracowała pierwszą wersję ustawy o pracy tymczasowej (obowiązującej w jej ostatecznej wersji do dziś).

W 2003 roku, wraz z wejściem w życie ustawy o pracy tymczasowej, ZAPT dołączył do międzynarodowej Konfederacji Agencji Pracy Tymczasowej (Confederation des Entreprises de Travail Temporaire, w skrócie: CIETT), a Maurice Delbar reprezentuje ZAPT zarówno w CIETT, jak i w EuroCIETT (strukturze tej samej konfederacji, ale obejmującej tylko kraje Europy).

W tym samym roku agencję założoną przez Maurica Delbara kupuje międzynarodowa grupa inwestycyjna SOLVUS, a marka Connexio zostaje zastąpiona przez Crey’s. Maurice Delbar pełni rolę Dyrektora Generalnego.

W 2006 roku Maurice Delbar zostaje wybrany do Zarządu EuroCIETT, i pełni tą funkcję przez dwie kolejne kadencje do 2010 roku.

W 2007 roku SOLVUS zostaje przejęty przez międzynarodową grupę USG People – Maurice Delbar kontynuuje pracę jako Dyrektor Generalny agencji Start People Polska. 

Rok później, razem z innymi członkami zarządu EuroCIETT, jest sygnatariuszem Europejskiej Dyrektywy o Pracy Tymczasowej, powstałej w rezultacie wieloletnich negocjacji (w których czynnie uczestniczy) ze Związkiem Zawodowym Unii Europa.

Maurice Delbar kończy karierę General Managera w Start People Polska, po tym jak w 2011 roku Randstad kupuje duży udział w USG People. W tym czasie agencja liczy 35 oddziałów, zatrudnia 180 pracowników i dostarcza miesięcznie usługi pracy tymczasowej dla 350 klientów w Polsce.

W 2013 roku Maurice Delbar zakłada MD S.O.S – autorską markę bazującą na jego wieloletnim doświadczeniu w koordynacji kompleksowych projektów z dziedziny pracy tymczasowej i outsourcingu pracowniczego, obejmujących takie czynniki jak: współpraca z kilkoma APT, wiele lokalizacji i dużą liczbę pracowników tymczasowych. Celem firmy, jest wspieranie współpracy między podmiotami użytkującymi pracę tymczasową a agencjami pracy tymczasowej, poprzez optymalizację ich organizacji i ciągłe podnoszenie rentowności projektów.

Skuteczność

Dążymy do podnoszenia reaktywności agencji i motywowania ich do uzyskania najlepszej jakości usług. Nasza praca opiera się na efektywnym współdziałaniu

Czas

Nasze innowacyjne podejście do zarządzania czasem sprawia, że współpraca staje się bardziej płynna 
i pozwala klientom koncentrować się na kluczowych aspektach rozwoju

Kontrola

Nasza metoda daje naszym klientom pełną kontrolę nad procesem. Weryfikujemy faktury przesyłane przez agencje oraz opracowujemy system miesięcznych raportów finansowych

O nas w liczbach

0

lat obecności na rynku

0 %

tyle minimalnie oszczędzamy dla naszych klientów, co miesiąc, z ich obrotów z APT

0 %

o tyle w RGB wzrasta realizacja zamówień w wyniku współpracy z MD S.O.S (na początek)

0 %

o tyle spada rotacja pracowników tymczasowych

0 %

tyle wynosi nasza minimalna realizacja stanowiskowa w projektach

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter „Co nowego w pracy tymczasowej” i bądź na bieżąco z najnowszymi tendencjami i wiadomościami z rynku polskiego oraz wybranych rynków europejskich.